Kontakt

ul. Okrężna 17
95-070 Rąbień
tel. 42 712 66 19
e-mail: biuro@portalis.pl

zobacz na mapie »

Lacobele

Szkło od zawsze chętnie było wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło stworzyć m.in. tzw. lacobel, który obecnie chyba najczęściej spotyka się w nad blatem kuchennym - między dolnym a górnym ciągiem szafek. Nasi Klienci z Łodzi i okolic często idą o krok dalej, montując panele szklane jako fronty szafek czy w drzwiach przesuwnych do szaf wnękowych, a także jako balustrady, ścianki działowe oraz okładziny ścienne.

Dlaczego warto zdecydować się na lacobele?

Możliwości jakie niosą ze sobą panele ze szkła laminowanego pozwalają na realizację nawet najbardziej śmiałych projektów aranżacyjnych.

Odporne na wszystko, co może przynieść codzienność

Wykonywane przez nas panele to tak naprawdę dwie tafle połączone specjalną folią. Dzięki temu jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, także w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne czy różnice temperatur, np. w bliskim sąsiedztwie kuchenki lub płyty grzewczej, a także pod prysznicem czy w okolicach wanny. Folia znacząco zwiększa wytrzymałość panelu, a w razie jego rozbicia sprawia, że odłamki szkła pozostają do niej przyklejone.

Dużym atutem lacobeli jest ponadto łatwość czyszczenia. W ich przypadku sprawdzają się zarówno zwykłe preparaty do mycia szyb, jak i domowe sposoby, np. rozcieńczony ocet.

Kolor czy matowe wykończenie nadaje się panelom poprzez zastosowanie pomiędzy taflami odpowiednio zabarwionej folii. W ten sam sposób nakłada się też grafiki. W jednym i drugim przypadku klasyczne sprzątanie nie może im po prostu zaszkodzić.

Dopasowane do charakteru domu i jego mieszkańców

Folie, które wykorzystuje się do laminowania szklanych tafli, pozwalają na wydruk o bardzo dużej rozdzielczości. Dzięki temu mogą Państwo wybrać panele jednobarwne, ale i ozdobione niemalże dowolną grafiką. Wystarczy wybrać dobrej jakości zdjęcie lub obraz.

Elegancki wygląd lacobeli zapewnia też zastosowanie w ich produkcji metody float. Dzięki niej tafle są praktycznie idealnie płaskie i nie posiadają żadnych zniekształceń. Poza tym tak, jak w każdym szkle możemy wycinać w nich otwory np. na gniazdko elektryczne.

A Państwo gdzie zamontują nasze lacobele?